• Korek naturalny

  0.90 

 • Korek naturalny stożkowy

  0.60 

 • Korek syntetyczny

  1.09 

 • Korek syntetyczny

  1.09 

 • Koreknaturalny

  0.85 

 • Zakrętka 30×35 czarna

  0.65 

 • Zakrętka 30x44mm czerwona

  0.65 

 • Zakrętka 30x60mm cydr

  1.00 

 • Zakrętka 31,5×24 mm czarna

  0.75 

 • Zakrętka GPI24 srebrna

  1.15 

 • Zakrętka GPI24 złota

  1.15 

 • Zakrętka Granat 31,5x24mm

  0.75 

Zakrętki i korki

Planując zrobienie domowych przetworów musisz przede wszystkim wybrać właściwe butelki. Inne sprawdzą się, jeśli robisz soki czy syropy owocowe, a inne gdy będziesz nastawiać domowe wino lub nalewkę. Butelki wybiera się pod kątem pojemności (wina raczej nie wlejesz do 300 ml butelki), a także designu butelki (te do wina czy nalewek muszą mieć dłuższą szyjkę, by można było je zamknąć korkiem). Drugą kluczową kwestią są odpowiednie zakrętki. To one bowiem gwarantują, że zrobione przez ciebie trunki zachowają świeżość przez wiele miesięcy, a także będą nabierały smaku i aromatu w procesie leżakowania. Najlepszy smak nalewki zyskują dopiero po pewnym czasie, dlatego zaleca się, by leżakowały minimum 3 miesiące od czasu ich przygotowania. Najlepiej jednak, by nalewka – podobnie jak wino – leżakowała kilka lat. Tak długie zachowanie trunku w świetnym stanie gwarantują między innymi odpowiednie zamknięcia.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wybór zakrętek i korków do różnych typów butelek. Zamawiając wszystko w jednym miejscu oszczędzisz sobie czasu na szukaniu poszczególnych elementów w różnych sklepach, a także opłat za dwie przesyłki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zakrętki do butelek – jak wybrać te odpowiednie?

Połowa sukcesu w robieniu domowych przetworów to przechowanie ich w taki sposób, by nadawały się do jedzenia przez kilka kolejnych miesięcy. Podobnie jest, gdy robisz samodzielnie soki, syropy czy alkohole. Źle zamknięta butelka spowoduje, że twoja praca po prostu pójdzie na marne. Do wszystkich syropów, soków i alkoholi (poza winami) sprawdzi się klasyczna zakrętka. Jest wygodna, prosta w użyciu, a dodatkowo wytrzymała. Chroni też zawartość butelki przed dostępem powietrza. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zakrętki w różnych rozmiarach, które dopasujesz do wszystkich dostępnych u nas butelek, np. monopolowych, na wodę czy np. typu „Kubuś”. Wybierając zakrętkę, musisz przede wszystkim dopasować ją do rozmiaru butelki. Butelki monopolowe, z dłuższą szyjką wymagają zakrętek wyższych niż np. małe butelki na wodę.

Korki do butelek – czym się kierować przy wyborze?

Wybór odpowiedniego korka jest absolutnie kluczowy dla smaku wina – szczególnie tego przygotowywanego w domu. Smak zależy bowiem nie tylko od użytych składników, przepisu i sposobu wykonania wina, ale również od korka – choć może on wydawać się detalem, ma kluczowa role, by trunek miał dobrą jakość. Odpowiedni wybór korka jest również niezbędny do tego, aby wino można było właściwie przechować. 

Poza tym, nie ma co ukrywać, ale korek nadaje butelką szlachetny i elegancki wygląd, a otwieranie trunku z charakterystycznym odgłosem nadaje każdej chwili uroczysty nastrój!

Jakie rodzaje korków do butelek znajdziesz w naszej ofercie?

 • Korki stożkowe 

Jeżeli wino, które nastawiasz zostanie spożyte raczej szybko, czyli nie będzie długo przechowywane i leżakowane, warto zdecydować się na korek naturalny stożkowy. Nie wybieraj go jednak, jeżeli trunek ma leżakować dłuższy czas. Dlaczego? Powierzchnia styku korka stożkowego z butelką nie jest idealna, zatem nie zapewnia on idealnej szczelności, a to uniemożliwia długoletnie leżakowanie. W przypadku korków tego typu nie będziesz potrzebować korkownicy, czyli urządzenia do wkładania korka.  Korki stożkowe bez problemu wciśniesz do butelki ręcznie.

 • Korki walcowe naturalne

Korki te wymagają krótkiego przygotowania, zanim włożysz je do butelki. W warunkach domowych korki tego typu wystarczy zanurzyć na około 5 min w gorącej wodzie. Dzięki temu będą one wysterylizowane i bardziej plastyczne, co ułatwi korkowanie butelek. Należy pamiętać, aby nie moczyć korków zbyt długo, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie. Tego typu korki poleca się do win młodych, które wymagają leżakowania. Jeśli dojrzewanie wina ma trwać dłużej niż kilka lat, zaleca się wymianę korka co 2-3 lata. Korki walcowe wkłada się do butelek dużo trudniej niż stożkowe, dlatego może być do tego procesu niezbędna korkownica.

 • Korki syntetyczne

Tego typu korki nie wymagają specjalnego przygotowania, można je zdezynfekować poprzez sparzenie lub przepłukanie pirosiarczynem potasu. Nadają się głównie do win młodych, spokojnie można zamknąć nimi wina, które powinny długo leżakować. Wskazana jest wymiana tego rodzaju korków raz na dwa lata. Mogą mieć kształt walca albo grzybka.

Wszystkie korki, które oferujemy w naszym sklepie są bezpieczne i przeznaczone do kontaktu z żywnością. 

Odpowiednie korkowanie wina

Gdy masz już odpowiednią butelkę oraz korek, pozostaje tylko właściwe przelanie wina do butelki i poprawne jej zamknięcie. Wino wlewa się do wyparzonej butelki przy pomocy lejka – w taki sposób, aby jak najmniej je napowietrzyć. Trunek powinien zostać nalany do takiej wysokości, by do szyjki pozostało 4-5 cm miejsca. W zależności od wybranego korka zatyka się butelkę ręcznie lub przy pomocy korkownicy. Rozlane i zamknięte wino powinno pozostać w pozycji pionowej przez 24 godziny, a następnie można je położyć. Po kilku dniach należy sprawdzić, czy korek nie przecieka – jeśli tak, należy wymienić go na nowy.

Sklep Tanie Szkło – zobacz, co jeszcze mamy w ofercie!

W ofercie naszego sklepu znajdziesz nie tylko różne rodzaje korków i zakrętek, ale również szeroki wybór szkła. Sprzedajemy: słoiki na dżemy, słoiki do przetworów (mamy nawet specjalny słoiczek do majonezu!), słoiki ozdobne, a także butelki: do wody, alkoholi, soków i syropów. W każdej kategorii znajdziesz duży wybór produktów w różnych rozmiarach i kształtach. Nasze produkty są bezpieczne i przystosowane do kontaktu z żywnością, a także wykonane z grubego, wytrzymałego szkła. Możesz więc spokojnie przygotowywać w nich przetwory, wlewać gorące dżemy czy soki i je pasteryzować. Kupując szklane opakowania wspierasz ekologię, bo jednego słoika czy butelki możesz używać wielokrotnie. Jeśli przestaniesz używać ich do celów spożywczych, posłużą ci jako pojemniki na drobiazgi, mogą także stać się świecznikiem czy lampionem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Zakrętki, Zakrętki 28×18, Zakrętki 28×38, Zakrętki 30×44, Zakrętki 30×60, Zakrętki 31,5×24, Zakrętki 31,5×60, zakrętki GPI, Korki, Korki stożkowe, Korki walcowane, Korki syntetyczne.