• Butelka 1000ml LIEH zgrzewka 8 szt gwint fi 31,5 mm

  26.80 

 • Butelka bezbarwna WINO 750 zgrzewka 10 szt korek nat/syn 18

  29.90 

 • Butelka GUALA 500ml zgrzewka 10 sztuk zakrętka z dozownikiem na zatrzask

  47.50 

 • Butelka M500 monopol zgrzewka 10 szt gwint fi28

  25.00 

 • Butelka M700 zgrzewka 10 szt gwint fi28

  28.00 

 • Butelka MLEKO 860 zgrzewka 10 szt gwint fi 28 mm

  18.00 

 • Butelka oliwkowa WINO 750 zgrzewka 10 szt korek nat/syn 18

  29.90 

 • Butelka P350 zgrzewka 12 szt gwint fi 30 mm

  48.00 

 • Butelka RADKA 700 ml zielona 8szt fi28

  15.60 

 • Butelka SOK 1000 ml zgrzewka 8 szt fi 43

  24.08 

 • Butelka sok 330 zgrzewka 10 szt gwint fi 43 mm

  17.50 

 • Butelka SOK 750 zgrzewka 10 szt wieczko fi 43

  24.00 

Butelki na wino 

W asortymencie sklepu Tanie Szkło dostępne są butelki na wino w różnych rozmiarach i kolorach. Stanowią obowiązkowe wyposażenie domu każdej osoby, która pragnie spróbować swoich sił w domowej produkcji tego trunku. Wino nie powinno być przechowywane w butelce plastikowej, dlatego szklane karafki oferowane w naszym sklepie są najlepszym wyborem. Asortyment bogaty jest w naczynia o różnej pojemności i kolorystyce. Dzięki temu można dobrać produkt, który jest doskonale dopasowany do danego rodzaju wina – białego lub czerwonego.

Butelka na wino – jaki powinna mieć kolor? 

Wybór koloru szklanej butelki na wino nie powinien być podyktowany jedynie walorami estetycznymi i gustem kupującego. Przechowywanie tego typu domowego alkoholu musi być zgodne z konkretnymi zaleceniami, w przeciwnym razie trunek może się zepsuć. W sklepie Tanie Szkło dostępne są butelki na wino w dwóch wariantach – przezroczystym i zielonym. Kiedy zdecydować się na zakup konkretnego koloru szkła? 

 • Zielone butelki – ta opcja jest zdecydowanie najczęściej wybierana do przechowywania tego rodzaju trunku domowego. Barwione na zielono butelki doskonale prezentują się z zawartością wina czerwonego. Oprócz estetycznego wyglądu, zielone butelki zapewniają  ochronę przed światłem UV. Wciąż należy przechowywać je w zaciemnionym pokoju, jednak ryzyko zepsucia się zawartości pod wpływem słońca jest znacznie mniejsze niż w przypadku butelek przeźroczystych. 

 

 • Przezroczyste butelki – ten wariant kolorystyczny często jest używany do przechowywania wina białego. Prezentuje się ono wtedy naprawdę estetycznie. Jednak należy pamiętać, że wino lubi spokój i brak światła słonecznego. Dlatego decydując się na zakup butelek ze szkła jasnego należy przechowywać trunek w miejscu w pełni zaciemnionym. Promienie słoneczne padające na butelkę mogą wpłynąć negatywnie na wino i zepsuć domową produkcję. 

Wybierając produkty dostępne w naszym sklepie z pewnością uda ci się z sukcesem przygotować własne wina!

Na co zwrócić uwagę kupując butelkę na wino?

Szukając idealnych butelek na wino domowej roboty warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą okazać się kluczowe podczas przechowywania trunku. To od nich będzie zależało utrzymanie wysokiej jakości wina. Podstawową zasadą, o której zawsze warto pamiętać jest konieczność przechowywania produktów alkoholowych w butelkach szklanych. Wina nie można umieszczać i przetrzymywać dłuższy czas w plastikowym naczyniu. 

Kolejnym aspektem wartym uwagi jest grubość szkła. Butelki, które nie są dedykowane przechowywaniu wina, mogły zostać wykonane ze zbyt cienkiego szkła, które bardziej narażone jest na pęknięcia i zarysowania. Naczynia, w których będzie umieszczony domowy alkohol nie powinny mieć żadnych wad, dlatego warto wybrać odpowiednie butelki – szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Ostatnimi dwiema ważnymi kwestiami są pojemność butelki i sposób jej zamknięcia. Decyzja o wielkości naczynia powinna zostać podjęta na podstawie potrzeb. Wino można przechowywać w butelkach małych, jak i dużych, natomiast najczęściej wybiera się pojemność 750 ml – jedna otwarta butelka wystarczy wtedy na rodzinny obiad czy kolację. 

Nie można zignorować również kwestii zamknięcia szklanej butelki na wino. Do wyboru są zazwyczaj dwie opcje – na korek lub zakrętkę. Każda z nich ma swoich fanów i przeciwników. Bezsprzecznie butelki zabezpieczane korkiem mają swój urok i wysokie walory estetycznie. 

Natomiast należy pamiętać, że wybierając tę formę zabezpieczenia trzeba zadbać, aby korek był zanurzony w płynie. To zapobiegnie jego wysychaniu i pęknięciu. W przeciwnym wypadku może doprowadzić do rozszczelnienia się butelki, co będzie miało negatywny wpływ na znajdujący się w jej wnętrzu trunek. 

Decydując się na zabezpieczenie szklanej butelki na wino zakrętką ten problem jest zniwelowany. Dodatkowo takie naczynie można otworzyć, odlać część zawartości, a później ponownie zabezpieczyć. Taka sytuacja w przypadku korka jest znacznie utrudniona.  

Jakie pojemności mają butelki na wino? 

Szklane butelki na wino dostępne są w przeróżnych rozmiarach. Pojemność niektórych może wynosić zaledwie 330ml. Te niewielkie buteleczki wraz z zawartością doskonale sprawdzą się na przykład w roli prezentów dla gości weselnych. 

Butelki na wino występują również w znacznie większych rozmiarach. Najczęściej wybieraną pojemnością jest 750ml. Ten rozmiar butelki, o ile charakteryzuje się również klasycznym kształtem, bez problemu zmieści się w dedykowanych stojakach na wino. Innym standardowym rozmiarem jest pojemność 500ml. Szklaną butelkę w każdym z tych rozmiarów bez problemu można znaleźć w sklepie Tanie Szkło. 

Wybór pojemności butelek powinien być podyktowany ilością przeznaczonego do przechowania wina. Dużą ilość trunku można magazynować zarówno w jednym większym słoju, jak i rozlać do kilku mniejszych pojemników. Druga opcja jest znacznie wygodniejsza, ponieważ butelki z winem można swobodnie otwierać pojedynczo i spożywać. Natomiast otworzenie dużego, kilkulitrowego słoja i spożycie zawartości nim się zepsuje jest znacznie trudniejszym zadaniem. 

Wielokrotne otwieranie i zamykanie butelki na wino również nie jest najlepszą opcją, ze względu na napływ powietrza, który wpływa na jakość magazynowanego trunku. Dlatego warto zdecydować się na kilka mniejszych butelek, które będą otwierane podczas wybranych okazji. 

Tanie Szkło – najlepsze butelki na wino

Szklane butelki na wino, które dostępne są w asortymencie sklepu Tanie Szkło to doskonały wybór dla każdego, kto szuka odpowiedniego naczynia do przechowywania tego trunku. Ich kształty i pojemności zostały dobrane w taki sposób, aby każdy znalazł butelkę spełniającą jego potrzeby. 

Oferowane produkty są wysokiej jakości, szkło ma odpowiednią grubość i dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Oprócz klasycznych modeli, mamy w sprzedaży również ozdobne butelki na wino. To doskonała opcja, gdy domowe trunki przeznaczone zostaną na prezent lub pełnić będą rolę elementów dekoracyjnych. 

Oprócz sprzedaży detalicznej, sklep Tanie Szkło oferuje również sprzedaż hurtową. To bardzo przydatne rozwiązanie w przypadku planowania większej ilości produkcji domowego alkoholu.

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Słoiki, Butelki, butelki monopolowe, butelki na nalewki, butelki na soki, butelki na piwo, butelki na brandy, koniak, whyski, butelki na oliwe, butelki na sosy, butelki na zakwas, Nakrętki na słoiki.