• Butelka 1000ml LIEH – zgrzewka 8 szt

  26.00 

 • Butelka 200ml monopolowa – zgrzewka 10 sztuk

  16.00 

 • Butelka 250ml monopolowa – zgrzewka 10 sztuk

  18.00 

 • Butelka 300ml kropla RADKA – zgrzewka 10 sztuk

  14.50 

 • Butelka 330ml SOK KUBUŚ fi33 – zgrzewka 10 sztuk

  16.80 

 • Butelka 350ml Piersiówka – zgrzewka 12 sztuk

  48.00 

 • Butelka 500 ml monopol – zgrzewka 10 sztuk

  23.00 

 • Butelka 500ml FALA – zgrzewka 10 sztuk

  36.00 

 • Butelka 500ml FUTURA na korek – zgrzewka 10 sztuk

  33.50 

 • Butelka 500ml GUALA z dozownikiem – zgrzewka 10 sztuk

  47.50 

 • Butelka 500ml VENUS – zgrzewka 10 sztuk

  34.00 

 • Butelka 700ml monopol – zgrzewka 10 sztuk

  26.00 

Butelki na nalewki

Alkohole domowej roboty to gratka dla wielu osób. Są doskonałym prezentem na prawie każdą okazję, umilają spotkania towarzyskie, a umieszczone w eleganckich butelkach cieszą oko. Butelki na nalewki oferowane w sklepie Tanie Szkło to nie tylko niezbędne naczynie w domu każdego producenta tego rodzaju trunków, ale również estetyczny dodatek do domu, który nada kuchni charakteru. 

Szklane butelki na nalewki – dlaczego to najlepsza opcja?

Szklane butelki na nalewki na pewno zyskują pod względem walorów estetycznych w porównaniu do butelek wykonanych z plastiku. Nie jest to jednak jedyna kwestia, na którą warto zdecydować się na taką formę przechowywania domowych trunków. Szkło jest zdecydowanie odpowiedniejszym tworzywem do przechowywania alkoholu. Dlaczego?

Alkohol etylowy jest dobry rozpuszczalnikiem, który może wejść w reakcję z plastikiem. Ten proces grozi migracją chemicznych związków z plastikowej butelki do nalewki. Trunek nie tylko znacznie straci w smaku i zapachu, ale stanie się również szkodliwy dla zdrowia. Przechowywanie nalewek w plastikowych butelkach jest więc zdecydowanie niepolecaną opcją. 

Szklane butelki na nalewki nie wchodzą w reakcję z alkoholem, dzięki czemu są w pełni bezpiecznym wyborem. Napój może być w nich przechowywany przez dłuższy czas, bez ryzyka zmiany jego zapachu lub smaku. Oczywiście szklana butelka również musi charakteryzować się odpowiednim rodzajem szkła, kolorem i zabezpieczeniem. 

Butelki na nalewki – z korkiem czy zakręcane? 

Dostępne w asortymentach sklepów szklane butelki na nalewki można spotkać w dwóch wariantach – zabezpieczane przy pomocy korka lub zakręcane. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja ma swoich zwolenników. Jakie zalety mają oba rozwiązania i czym się różnią?

Zamykanie butelki na nalewki korkiem jest opcją, która zdecydowanie wygrywa pod względem walorów estetycznych. Tak zabezpieczone naczynie prezentuje się bardziej elegancko i klasycznie. Korek pełni funkcję nie tylko ochrony płynu przed wylaniem, napływem powietrza i zanieczyszczeniem, ale również nadaje szklanej butelce charakter. 

Decydując się na ten wariant należy jednak pamiętać, że korek powinien być zanurzony w cieczy. Pozwoli to uniknąć kruszenia się materiału, który w przeciwnym razie będzie wysychał i marniał. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, korek może doprowadzić do rozszczelnienia się butelki, a w konsekwencji – do pogorszenia się jakości nalewki.

Zabezpieczanie szklanej butelki na nalewki zakrętką jest z pewnością opcją, która jest mniej estetyczna. Naczynie nie wygląda już tak majestatycznie, jednak wciąż spełnia swoją rolę. Wybierając tę formę zabezpieczenia nie trzeba się martwić o zanurzenie korka i rozszczelnienie butelki. Dodatkowo, szklane naczynie można otworzyć zawsze i je ponownie zabezpieczyć. 

Jaki wybrać kolor butelki na nalewkę? 

Sprzedawane butelki na nalewki występują w różnych kształtach i kolorach. Wybór odpowiedniego modelu naczynia nie powinien być przypadkowy.

Największą zaletą przeźroczystych, szklanych butelek na nalewki jest możliwość swobodnego ocenienia zawartości w każdym momencie, bez jej otwierania. Pozwala to na upewnienie się, że przechowywany produkt jest wciąż świeży. Oprócz tego, znacznie łatwiej jest zidentyfikować zawartość, ponieważ można bezpośrednio kierować się jej kolorem, który nie jest modyfikowany przez szkło. Barwne nalewki prezentują się również znacznie lepiej w przeźroczystej butelce, ponieważ widać ich barwę i konsystencję.

Zaletą butelek barwionych na ciemne kolory jest natomiast lepsza ochrona przed słońcem i promieniowaniem UV. Domowy alkohol powinien być przechowywany w ciemnym pomieszczeniu, ponieważ źle reaguje na światło słoneczne. Szklane naczynie z ciemnego szkła zapewnia dodatkową ochronę. 

Wybór koloru butelki powinien być uzależniony od możliwości jej przechowywania. Jeśli nalewki zostaną umieszczone w ciemnym pomieszczeniu, bez problemu można się zdecydować na szkło przeźroczyste. Natomiast jeśli mogą być narażone na kontakt z promieniami słonecznymi, warto przechowywać je w butelkach o ciemnej barwie. 

Jakie kształty butelek na nalewki można znaleźć w sklepie Tanie Szkło? 

W sklepie Tanie Szkło z pewnością każdy znajdzie odpowiednią butelkę na swoje nalewki. Asortyment jest bogaty w naczynia o różnej pojemności, kolorach i kształcie. Część butelek występuje w najbardziej klasycznych i eleganckich wersjach, natomiast inne – są bardziej ekstrawaganckie i przyciągające wzrok.

Warto pamiętać, że fajne butelki na nalewki stanowią doskonały akcent w kuchni i stanowią również część wystroju. Można kupić je w ilości hurtowej, dzięki czemu każdy trunek zostanie umieszczony w takim samym naczyniu tworząc spójną kompozycję.

Można wybierać w szklanych, wąskich butelkach, bardziej pękatych, fantazyjnych lub takich, które swoim wyglądem przypominają słoje. Decyzję o wyborze kształtu naczynia warto podjąć również w oparciu o wygospodarowane na jego przechowywanie miejsce. Jeśli jest go niewiele, lepiej zdecydować się na wysokie i wąskie butelki, natomiast jeśli mają pełnić funkcję również dekoracyjną – warto rozważyć zakup naczynia o pofalowanych bokach.  

Jakie inne zastosowanie mogą mieć butelki na nalewki?

Butelki na nalewki wykonane są ze szkła, dzięki czemu mogą zostać ponownie wykorzystane po opróżnieniu zawartości. Jeśli w planach nie ma aktualnie produkcji kolejnych domowych trunków warto wykorzystać je w innym celu.

Z powodzeniem mogą pełnić rolę karafki na wodę lub sok. Przezroczyste butelki będą doskonale prezentować się na stole podczas posiłków. Inną możliwością ich wykorzystania jest wazon na kwiaty lub świecznik. W jej wnętrzu można umieścić lampki choinkowe, tworząc tym samym klimatyczną ozdobę.

Zastosowanie szklanych butelek jest szerokie. Są wykonane z trwałego materiału, dzięki czemu mogą być wielokrotnie wykorzystywane do różnych celów. Kupowanie szklanych butelek jest również znacznie bardziej ekologiczne niż podjęcie decyzji o zakupie naczynia z tworzywa plastikowego. Z pewnością jest to niezbędne wyposażenie domu każdego producenta własnych trunków. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Butelki, Słoiki, butelki monopolowe, butelki na soki, butelki na wino, butelki na piwo, butelki na brandy, koniak, whyski, butelki na oliwe, butelki na sosy, butelki na zakwas, Nakrętki na słoiki.