• Słoik 1500ml fi82 – zgrzewka 6 sztuk

  30.00 

 • Słoik 250ml – zgrzewka 16 sztuk

  29.60 

 • Słoik 266ml z zakrętką w komplecie – 12 sztuk

  24.00 

 • Słoik 270 ml – zgrzewka 10 sztuk

  17.00 

 • Słoik 3000 ml – zgrzewka 4 sztuki

  42.00 

 • Słoik 300ml AMFORA – zgrzewka 16 sztuk

  32.00 

 • Słoik 314 ml ORIAN + wieczko fi63 zgrzewka 10 szt

  25.00 

 • Słoik 320ml zgrzewka – 10 sztuk

  17.50 

 • Słoik 350 ml PROSTY – zgrzewka 8 sztuk

  16.00 

 • Słoik 370ml – zgrzewka 10 sztuk

  16.80 

 • Słoik 385ml – zgrzewka 10 sztuk

  16.60 

 • Słoik 385ml sześciokątny z zakrętką fi63 komplet – 12sztuk

  24.00 

Słoiki do kiszenia

Przygotowywanie domowych kiszonek to wieloletnia tradycja w wielu domach. Sam proces nie jest specjalnie skomplikowany, dlatego coraz więcej, nawet niedoświadczonych w tym temacie osób, decyduje się na produkcję domowych ogórków kiszonych lub kapusty. Odpowiednie przechowywanie kiszonek ma wpływ na ich jakość, dlatego warto zakupić dedykowane temu procesowi słoje. Szklane naczynia, które można znaleźć w sklepie Tanie Szkło doskonale spełnią się w tej roli.  

Słoiki typu weck czy typu twist off?

W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje słoików. Pierwszy z nich jest typu weck, natomiast drugi typu twist off. Oba modele mogą zostać użyte w celu przechowywania kiszonek. Rozróżnia je jedynie sposób zamykania. Czym się charakteryzują?

 • Słoik typu twist off – z pewnością jest to najpopularniejszy model słoika. Zamykany jest przy pomocy klasycznej zakrętki. Przy zakupie słoika typu twist off warto pamiętać o dobraniu większej ilości pasujących zakrętek, ponieważ po wielokrotnym używaniu jednej sztuki może się ona wygiąć i rozszczelnić, co będzie miało negatywny wpływ na kiszone produkty.  

Słoiki typu twist off, które znajdziesz w naszej ofercie doskonale sprawdzą się do przechowywania kiszonek. Są wytrzymałe, a dzięki nakrętce jest możliwość swobodnego otworzenia i ponownego zamknięcia ich w każdej chwili. 

 

 • Słoik typu weck – druga opcja zamknięcia polega na przyciśnięciu szklanej pokrywki do słoika przy pomocy metalowych spinek. Ten rodzaj cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na wygodę w użytkowaniu, ale również przez swój wygląd. Słoiki typu weck prezentują się nieco bardziej interesująco niż klasyczne naczynie z zakrętką. Jednak należy obchodzić się z nimi również nieco bardziej ostrożnie i podczas zamykania sprawdzać, czy nie rozszczelniła się gumka, ani nie rozluźniła trzymająca obie części słoika sprężynka. 

Jaki wybrać słoik do kiszenia ogórków? 

Teoretycznie warzywa i owoce można ukisić w każdym pojemniku, który ma zakrętkę.  W praktyce, warto jednak przyłożyć większą wagę do zakupu odpowiedniego słoja, ponieważ naczynie, w którym przechowywana jest kiszonka ma wpływ na jej jakość. 

Duże, plastikowe słoje z pewnością kuszą swoją ceną. Jednak przed ich zakupem warto się zastanowić, czy plastik jest odpowiednim materiałem do przechowywania żywności domowej roboty przez dłuższy czas. Choć plastik jest odporny na kwas, który wytwarza się podczas kiszenia, to niekoniecznie dobrze wpływa na kiszonki znajdujące się w jego wnętrzu. Bisfenol jest substancją chemiczną wchodzącą w skład plastiku, która przenika do przechowywanej żywności i może na nią negatywnie wpływać. Dodatkowo, plastik pochłania zapach i może się odbarwić. Obie te sytuacje znacznie wpływają na jakość słoja i utrudniają jego ponowne użycie w innym celu. 

Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup szklanych słojów dostępnych w sklepie Tanie Szkło. To znacznie bardziej wytrzymały i odporny na pęknięcia materiał, który dodatkowo nie uwalnia szkodliwych substancji chemicznych. Szklane słoje są również produktem bardziej ekologicznym, ponieważ z powodzeniem mogą być używane do wielu różnych zadań. 

Jaki kolor powinny mieć słoiki do kiszenia?

Wiele szklanych butelek, naczyń i słoików dostępnych w sklepach charakteryzuje się różnymi barwami. W przypadku nalewek, win i domowego piwa kolor szkła butelki ma niemałe znaczenie. Jak jest w przypadku produktów kiszonych?

Najlepszy słoik do kiszenia ogórków, to taki, którego barwa jest przeźroczysta. Dzięki temu przez cały proces można monitorować zawartość i zachodzące w niej zmiany. W przypadku ogórków jest to zdecydowanie polecane ze względu na możliwość zaobserwowania, do którego momentu można je jeszcze spożyć w formie małosolnej, a kiedy nazywamy je już kiszonymi.

Z pewnością osoby, które od wielu lat zajmują się domową produkcją kiszonek i bez monitorowania są w stanie przewidzieć ich stan, mogą sobie pozwolić na słoiki kolorowe. Jednak nawet pod względem estetycznym, przeźroczyste szkło wypełnione kolorowymi domowymi przetworami prezentuje się znacznie lepiej na kuchennych i spiżarnianych półkach.  

Na co zwrócić uwagę wybierając słoik na kiszonki? 

Szukając doskonałych słoików na domowe kiszonki warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Mają one znacznie zarówno w przypadku, gdy poszukiwany jest słoik do kiszenia kapusty, jak i innych warzyw i owoców. 

 • Tworzywo z jakiego wykonany jest słoik – jak już zostało wspomniane wcześniej, najlepszym wyborem do przechowywania kiszonek są szklane słoje. Nie wpływają negatywnie na żywność, są bardziej wytrzymałe i przeznaczone do wielokrotnego użytku.
 • Sposób zamknięcia – do przechowywania kiszonek sprawdzą się zarówno słoje typu weck, jak i twist off. Wybór konkretnego modelu powinien być więc uzależniony od własnych preferencji. Zakręcane słoje są nieco łatwiejsze w użyciu, natomiast zamknięcie przy pomocy metalowej sprężynki wygląda znacznie bardziej efektownie. 
 • Gładkie ścianki – to element, na który wiele osób podczas zakupu nie zwraca uwagi. Niektóre słoje mają rzeźbione od środka ścianki, które nadają im interesujący wygląd. Z pewnością jest to zachęcająca pod względem estetycznym opcja, jednak warto pamiętać, że takie żłobienia po wewnętrznej stronie słoika jest bardzo trudno domyć. Znacznie lepszym wyborem są zatem naczynia o gładkich ścianach, których dokładne wyczyszczenie zajmuje zaledwie kilka chwil. 

Tanie Szkło – idealne słoiki na domowe przetwory 

Szukasz słoików, które będą spełniały wszystkie kryteria naczyń odpowiednich do przechowywania żywności kiszonej? Trafiłeś idealnie. Asortyment w naszym sklepie jest dedykowany przechowywaniu żywności, a wszystkie słoiki posiadają atesty.

Do wyboru są zarówno słoiki typu twist off, jak i weck. Naczynia mają różne pojemności, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni szklany pojemnik na swoje kiszonki. Decydując się na słoik twist off można dokupić więcej pasujących pokrywek, aby mieć pewność, że będzie zapas w przypadku rozszczelnienia się jednej z nich.

Przechowywanie produktów kiszonych to nie jedyne zastosowanie tych naczyń. Duży słoik również świetnie sprawdzi się na makaron, ryż, bulion. Raz kupione szklane słoiki można wykorzystywać przez wiele lat, w różnych sytuacjach i do odmiennych zadań. 

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Słoiki, słoiki na przyprawy, słoiki na desery, słoiki na przetwory, słoiki na miód, słoiki na żywność, słoiki ozdobne, Słoiki małe, Słoiki duże, słoiki na dżem, słoiki na kimchi, słoiki na kiszonki, słoiki na makaron, słoiki na mięso, słoiki na ogórki, słoiki na płatki, słoiki na powidła, słoiki na susz, słoiki na zakwas, słoiki na zioła, słoiki na zupę, słoiki prezentowe, Butelki.