• Słoik 210 ml – zgrzewka 10 sztuk

  16.50 

 • Słoik 235ml PROSTY – zgrzewka 8 sztuk

  14.00 

 • Słoik 3000 ml – zgrzewka 4 sztuki

  42.00 

 • Słoik 300ml AMFORA – zgrzewka 16 sztuk

  32.00 

 • Słoik 314 ml ORIAN + wieczko fi63 zgrzewka 10 szt

  25.00 

 • Słoik 320ml zgrzewka – 10 sztuk

  17.50 

 • Słoik 350 ml PROSTY – zgrzewka 8 sztuk

  16.00 

 • Słoik 500ml zgrzewka 8 sztuk

  17.20 

 • Słoik 545ml prosty – zgrzewka 8 sztuk

  23.20 

 • Słoik 815ml – zgrzewka 8 sztuk

  21.20 

 • Słoik 900ml – zgrzewka 8 sztuk

  18.40 

 • Słoik 900ml Plaster Miodu – zgrzewka 8 sztuk

  26.00 

Słoiki na żywność

Trudno wyobrazić sobie kuchnię, w której nie używa się słoików. Kiszenie, przygotowywanie dżemów, soków czy po prostu wekowanie potraw nie może się obyć bez odpowiednich słoików. Szkło ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest jego bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością. Dzięki temu, że nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami, jest najlepszym surowcem do wytwarzania opakowań. W kuchni słoiki sprawdzają się nie tylko, gdy trzeba zapakować do nich dżemy czy kiszonki. Mogą być również świetnym opakowaniem na żywność suchą. W ofercie naszego sklepu znajdziesz słoiki specjalnie przeznaczone do tego typu zastosowania. 

Słoiki na suchą żywność – pomogą ci utrzymać porządek w kuchni

Mąka, ryż, makarony i kasze teoretycznie mogą stać w kuchennych szafkach w swoich oryginalnych opakowaniach. Z reguły jednak w dość krótkim czasie zaczyna wkradać się tam bałagan: coś się rozsypie, coś porwie, mąka ląduje na dnie, czasem jeszcze wymiesza z rozsypaną przyprawą… Znasz to? To bolączka niejednej kuchni! Można sobie jednak bardzo łatwo z tym poradzić, organizując przestrzeń w kuchennej szafce czy szufladzie przy pomocy słoików na produkty spożywcze. Takie opakowania występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu możesz w nich zmieścić różne produkty: zarówno mąkę czy makaron, które mają większą objętość, jak i sól czy ryż, które zajmują mniej miejsca. W ofercie naszego sklepu z pewnością znajdziesz rozmiary odpowiadające twoim potrzebom.

Słoiki możesz podpisać na górze albo z przodu, dzięki czemu przy wyjmowaniu nie ma potrzeby wyjmowania kilku torebek mąki, by w końcu trafić na właściwy rodzaj. Ładna etykieta to także jeden z elementów dekoracyjnych, które umilają codzienne przebywanie w kuchni.

Szklane słoiki na żywność – aspekt zdrowotny

Jeszcze całkiem niedawno hitem były opakowania wykonane z plastiku. Ich wielorazowy charakter, lekkość i łatwość utrzymania w czystości powodowały, że były często wybierane do przechowywania żywności i zabierania do pracy obiadów. Warto jednak wiedzieć, że to niekoniecznie najzdrowsze rozwiązanie. Tworzywa sztuczne, z których wykonane są pojemniki, zawierają bowiem szkodliwe substancje mogące uwalniać się do żywności. Takim niebezpiecznym składnikiem jest np. BPA, czyli Bisfenol A. Jeśli plastikowy pojemnik dodatkowo jest używany do podgrzewania jedzenia, można być niemal pewnym, że ta szkodliwa substancja przedostaje się do żywności.

Szkło jest pod tym względem o niebo bezpieczniejsze niż plastik. Przechowując spożywcze produkty w szklanym słoiku masz pewność, że żadne szkodliwe substancje nie przedostaną się do nich. Żywność zachowuje też dłużej świeżość oraz własny aromat. Szkło nie pochłania zapachów, dlatego nawet jeśli raz wsypiesz do opakowania kaszę, a raz makaron to możesz mieć pewność, że ich odmienne zapachy nie będą wyczuwalne. Słoik na żywność to także doskonałe zabezpieczenie przed molami spożywczymi, które są zmorą wielu kuchni. Mole wykryte w jednym opakowaniu suchej żywności prawdopodobnie zdążyły rozgościć się także w pozostałych produktach, dlatego w takiej sytuacji należy pozbyć się całej zawartości szafki czy szuflady. To niestety bardzo duże straty, dlatego trzeba działać profilaktycznie. Słoiki szklane są niezwykle szczelne, dzięki czemu mole nie mają szansy się w nich pojawić i rozprzestrzenić. 

Słoiki na żywność – ozdoba twojej kuchni

Kasza w kartoniku albo mąka w torebce niekoniecznie dobrze wyglądają na kuchennym blacie, łatwo też o to, by się zamoczyły albo pobrudziły. Przepakowanie ich do estetycznego słoika sprawia, że nabierają zupełnie innego charakteru i wyglądają po prostu bardzo ładnie! Choć aspekt dekoracyjny nie jest może tak istotny jak zdrowotny czy praktyczny, to przebywanie w estetycznie urządzonej i dobrze zorganizowanej kuchni jest po prostu przyjemne. Słoiki z rozmaitymi makaronami czy innymi produktami spożywczymi to połączenie użyteczności z funkcją dekoracyjną. Zamiast stawiać w kuchni zajmujące miejsce bibeloty, można ozdobić ją estetycznymi słoikami w różnych rozmiarach, wypełnionymi produktami, których używa się na co dzień. Dzięki temu nabiera ona domowego, trochę sielskiego charakteru. Słoiki można łatwo dopasować do  stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, ponieważ występują zarówno w bardziej nowoczesnych, minimalistycznych kształtach, jak i w klimacie boho czy rustykalnym, z drewnianą czy korkową pokrywką.

Małe szklane słoiki – idealne na przyprawy

Szklane słoiki można stosować do przechowywania najróżniejszych produktów, sprawdzają się także do tego, by zawekować nadmiar obiadu albo przechować coś w lodówce bez problemu, że zostanie w niej intensywny zapach. Szklane pojemniki ze szczelną nakrętką mogą również służyć do zapakowania obiadu do pracy. 

Słoiki w mniejszych rozmiarach z kolei są idealnym rozwiązaniem na zaprowadzenie porządku w przyprawach. Te niezbędne w kuchni produkty mają niestety tendencję do rozsypywania się i gubienia, dlatego warto zadbać o ich uporządkowanie. Dzięki przesypaniu poszczególnych przypraw do szklanych słoików łatwiej jest też zauważyć, że któraś z nich się kończy. Przyprawy można podpisać na górze lub z przodu – w zależności od tego, czy będą przechowywane w szufladzie czy szafce. Jeśli mają być elementem dekoracyjnym, można umieścić je na specjalnie do tego celu zrobionej półeczce, montowanej w ścianie. Dzięki szczelnemu zamknięciu, nie tracą również swojej kluczowej właściwości, a więc aromatu!

Gdzie kupić szklane słoiki na żywność?

Szklane opakowania na produkty spożywcze najlepiej jest kupić w sklepach i hurtowniach, które się w tego typu szkle specjalizują. Masz wtedy pewność, że są odpowiednie do kontaktu żywnością. W naszej ofercie znajdziesz rozmaite rozmiary i kształty słoików, z których na pewno wybierzesz idealne do swojej kuchni. W naszym sklepie możesz kupić także słoiki do kiszenia, butelki na soki czy alkohol i wiele innych akcesoriów niezbędnych w kuchni. Wszystkie zamówienia pakujemy bezpiecznie, aby w całości i bez uszkodzeń docierały do klientów. Zamawiając u nas masz pewność, że kupujesz produkt dobrej jakości w przyjaznej cenie!

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Słoiki, słoiki na przyprawy, słoiki na desery, słoiki na przetwory, słoiki na miód, słoiki do kiszenia, słoiki ozdobne, Słoiki małe, Słoiki duże, słoiki na dżem,słoiki na kimchi, słoiki na kiszonki, słoiki na makaron, słoiki na mięso, słoiki na ogórki, słoiki na płatki, słoiki na powidła, słoiki na susz, słoiki na zakwas, słoiki na zioła, słoiki na zupę, słoiki prezentowe, Butelki.