• Słoik 210 ml – zgrzewka 10 sztuk

  16.50 

 • Słoik 350 ml PROSTY – zgrzewka 8 sztuk

  16.00 

 • Słoik 370ml – zgrzewka 10 sztuk

  16.80 

 • Słoik 385ml – zgrzewka 10 sztuk

  16.60 

 • Słoik 385ml sześciokątny z zakrętką fi63 komplet – 12sztuk

  24.00 

 • Słoik 425ml – zgrzewka 8 sztuk

  14.80 

 • Słoik 500ml zgrzewka 8 sztuk

  17.20 

 • Słoik 520ml – zgrzewka 8 sztuk

  22.00 

 • Słoik 545ml prosty – zgrzewka 8 sztuk

  23.20 

 • Słoik 815ml – zgrzewka 8 sztuk

  21.20 

 • Słoik 900ml – zgrzewka 8 sztuk

  18.40 

 • Słoik 900ml Plaster Miodu – zgrzewka 8 sztuk

  26.00 

Słoiki na miód

Herbata z cytryną i miodem w zimowy wieczór, a może miód jako dodatek do ciasta albo owsianki? Ten przepyszny i zdrowy zamiennik cukru od lat gości w polskiej kuchni. Zanim jednak trafi do sklepów i na stoły, pszczelarze muszą wykonać ogrom pracy. Najważniejsze jest oczywiście utrzymanie pasieki i zapewnienie pszczołom warunków do wytwarzania miodu, ale to dopiero początek. Żeby to płynne złoto mogło znaleźć się w spiżarniach, musi zostać odpowiednio zamknięte w słoikach. Nie tylko ze względów praktycznych, ale również estetycznych najczęściej wybiera się szkło. W naszym sklepie czeka na ciebie szeroka oferta słoików na miód w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Zapraszamy!

Najlepszy słoik na miód – czym powinien się wyróżniać?

Choć niektórzy producenci miodów pakują swoje produkty w opakowania plastikowe, nie jest to najlepszy pomysł. Plastik, choć jest tańszy, nie jest niestety w żadnym stopniu ekologiczny, a także przyczynia się do zanieczyszczania planety. Producenci, którzy używają do pakowania swoich wyrobów szkła od razu pokazują, że nie godzą się na zatruwanie planety, a stan środowiska naturalnego nie jest im obojętny. Warto więc stawiać na szkło – tym bardziej, że po spożyciu miodu można taki słoik wykorzystać ponownie. Szkło jest również bardziej eleganckie, a produkt zapakowany w opakowanie z tego surowca od razu wydaje się być smaczniejszy i mieć lepszą jakość. A to przecież wrażenie, które produkt wywołuje w klientach jest niezwykle ważne dla każdego producenta!

Co więcej, szklane opakowania są szczelne. Można zatem trzymać w nich miód przez długi czas, bez obawy, że „przejdzie” zapachami lodówki albo piwnicy. Szkło nie wchodzi również w reakcje z żadnymi substancjami, dlatego jest to najzdrowsza metoda przechowywania produktów spożywczych. Mając na uwadze zdrowie, bezpieczeństwo i dobro środowiska naturalnego wybór wydaje się być oczywisty! 

Jakie słoiki na miód są najczęściej wybierane przez pszczelarzy?

Na rynku można znaleźć najróżniejsze rozmiary, kształty i pojemności słoików. Ciekawym wyborem są słoiki nietuzinkowe, o nieregularnych kształtach, ale warto też mieć zapas podstawowych, najczęściej spotykanych słoików, gdyż konsumenci po prostu je znają i chętnie po nie sięgają. Słoiki na miód o większych pojemnościach świetnie nadają się wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na ten wyrób jest duże, czyli np. w cukierniach czy restauracjach. Wielu klientów wybiera także większe pojemności do domowego użytku, bo jest to po prostu bardziej ekonomiczne. Mniejsze słoiki natomiast świetnie sprawdzą się jako elementy koszy prezentowych (szczególnie popularnych w okresach świątecznych), na degustacjach czy jako próbki dla potencjalnych klientów. 

Najpopularniejsze pojemności słoików na miód to:

 • słoik litrowy albo 900 ml – jedna z wygodniejszych pojemności, ponieważ miód nie kończy się za szybko, polecany szczególnie w miesiącach zimowych, gdy używa się tego produktu dużo,
 • słoik 815 ml – jest wciąż duży, ale nieco bardziej poręczny; niektórzy twierdzą, że także bardziej przyjemny dla oka,
 • słoiki o niewielkich pojemnościach, czyli 500 ml i mniejsze – sprawdzają się zawsze, gdy potrzebna jest niewielka ilość miodu (np. do potrawy) albo gdy taki miód ma być prezentem.

Będąc producentem miodu dobrze jest mieć zapas różnych słoików, ponieważ warto dawać swoim klientom wybór. W sklepie Tanie Szkło znajdziesz naprawdę szeroką ofertę różnych opakowań.

Jak należy przechowywać miód?

Według powszechnie panującego przekonania, miód się nie psuje. Aby jednak zachowywał swoje prozdrowotne i smakowe właściwości, należy zadbać o jego odpowiednie przechowywanie. Co jest najważniejsze? Słoiki z miodem powinny być trzymane w pomieszczeniu o niezbyt wysokiej temperaturze i w miejscu, do którego nie dociera światło słoneczne. Optymalną temperaturą do przechowywania miodu jest 8-10 stopni Celsjusza, dlatego świetnie sprawdza się do tego lodówka. Wstawiając go tam należy mieć jednak na uwadze, że miody szybko wchłaniają obce zapachy, dlatego powinien być trzymany w szczelnym słoiku. Z tego powodu nie powinno się również przekładać miodu do pojemników metalowych, gdyż bardzo szybko pojawi się w nich wyczuwalnych metaliczny posmak. 

Lodówka albo chłodna piwnica to najlepsze miejsca dla miodu, ponieważ w temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza obniżają się jego prozdrowotne właściwości. Związane jest to ze spowolnieniem działania enzymów i naruszenia proporcji cukrów. Miód postawiony w zbyt gorącym pomieszczeniu może także ściemnieć. Znacznie korzystniejsze jest przechowywanie miodu w niższych temperaturach, a nawet zamrażanie. Dzięki takim zabiegom miód zachowa wszystkie swoje walory nawet przez kilka lat! 

Słoiki na miód: hurtownia – gdzie szukać najlepszych opakowań?

Słoiki na miód w różnych kształtach i pojemnościach znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Dlaczego warto kupić u nas słoiki na miód? Producent taki jak my, może zagwarantować nie tylko jakość naszych wyrobów, ale i bardzo przyjazną cenę! Wysyłamy zamówienia w ciągu 48 godzin, żebyś jak najszybciej mógł cieszyć się zamówionymi produktami. Specjalizujemy się w sprzedaży szkła, dlatego zamówienia pakujemy bezpiecznie, by nie uszkodziły się w trakcie transportu. Pakujemy słoiki w zgrzewki, dzięki czemu nie przemieszczają się w czasie transportu. W naszej ofercie znajdują się nie tylko słoiki na miód, ale też różnego rodzaju butelki, zakrętki i inne szklane opakowania. Możesz więc u nas zrobić kompleksowe zamówienie akcesoriów do różnych procesów produkcyjnych. Producenci miodu mogą zrobić u nas hurtowe zamówienia dużych ilości słoików, ale amatorzy pszczelarstwa, którzy wytwarzają miód tylko na swoje potrzeby także mogą kupić u nas pojemniki. Zamówienie słoików na miód przez internet sprawia, że oszczędzasz dużo czasu i nie musisz przewozić dużych ilości szkła samodzielnie. Takie zalety zakupów online na pewno docenią producenci, którzy potrzebują często naprawdę wielu sztuk opakowań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Słoiki, słoiki na przyprawy, słoiki na desery, słoiki na przetwory, słoiki na żywność, słoiki do kiszenia, słoiki ozdobne, Słoiki małe, Słoiki duże, słoiki na dżem,słoiki na kimchi, słoiki na kiszonki, słoiki na makaron, słoiki na mięso, słoiki na ogórki, słoiki na płatki, słoiki na powidła, słoiki na susz, słoiki na zakwas, słoiki na zioła, słoiki na zupę, słoiki prezentowe, Butelki.