• Butelka 250ml monopolowa – zgrzewka 10 sztuk

  18.00 

 • Butelka 350ml Piersiówka – zgrzewka 12 sztuk

  48.00 

 • Butelka 500ml GUALA z dozownikiem – zgrzewka 10 sztuk

  47.50 

 • Butelka Piersiówka 200ml – zgrzewka 14 sztuk

  25.90 

 • Butelka sok 330 ml fi43 – zgrzewka 10 sztuk

  16.90 

 • Butelka sok 750ml – zgrzewka 10 sztuk

  22.40 

 • Butelka wino 750ml bezbarwna – zgrzewka 10 sztuk

  29.00 

 • Butelka wino 750ml oliwkowa – zgrzewka 10 sztuk

  29.00 

Butelki na piwo 

Piwo, to zaraz obok nalewek i win jeden z najpopularniejszych trunków, którego wykonanie jest możliwe w domowym zaciszu. Może być przechowywane w beczkach, butelkach i puszkach. W naszym sklepie Tanie Szkło dostępne są do kupienia szklane butelki o różnej pojemności, w odmiennych kształtach i kolorach. Doskonale sprawdzą się w roli naczyń przeznaczonych do przechowywania piwa. 

Butelki na piwo – jakie wybrać? 

Każdy producent pragnie wybrać jak najlepsze butelki na własne piwo. Ich rola jest bardzo ważna, ponieważ chronią go przed zepsuciem się i szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania butelek na piwo

 • Tworzywo z jakiego są wykonane. Plastik może mieć niepożądany, a nawet szkodliwy wpływ na zawartość butelki, zmieniać smak trunku i jego zapach. Szklane butelki nie tylko doskonale nadadzą się do magazynowania piwa, ale stanowią również estetyczny dodatek do kuchni lub spiżarni. Napój umieszczony w ozdobnej szklanej butelce wygląda z pewnością również bardziej elegancko i zachęcająco niż w plastikowym baniaku. 
 • Pojemność. Stojąc przed wyborem butelek do piwa warto się zastanowić nad potrzebną pojemnością. Szklane naczynia dostępne w naszym sklepie mają różne rozmiary, dlatego z pewnością każdy producent znajdzie taki, który będzie odpowiadał jego potrzebom. Najczęściej wykorzystywaną pojemnością do magazynowania piwa jest 500 ml lub 750 ml. To dwa najklasyczniejsze rozmiary butelek, które również świetnie sprawdzają się podczas przechowywania wina. 
 • Zamknięcie. Szklane butelki na piwo mogą być zamykane na dwa sposoby. Jednym z nich jest klasyczne zakręcenie, czyli zamknięcie typu twist natomiast drugą możliwością jest zabezpieczenie zawartości przy użyciu korka. Obie metody mają swoich fanów i przeciwników. Przy wybraniu zamknięcia butelki za pomocą korka warto pamiętać o tym, że musi być od zanurzony po jednej stronie w płynie. To zapobiegnie jego pękaniu i kruszeniu się, które doprowadzić może do rozszczelnienia się butelki. Jest to z pewnością bardziej estetyczna opcja niż zabezpieczenie butelki zwykłą zakrętką.  

Butelki na piwo: producent – czy kolor ma znaczenie? 

W sklepach dostępne są butelki szklane na piwo w różnych kolorach. Czasem szkło jest przeźroczyste, jednak równie często można natrafić na warianty w kolorze zielonym lub brązowym. W sklepie Tanie Szkło również do wyboru jest więcej modeli naczyń niż tylko w jednej barwie. Czy kolor butelki, w której przechowywane jest piwo ma znaczenie? 

Ciemniejszy kolor szkła zapewnia przede wszystkim lepszą ochronę przed promieniami słonecznymi, których działanie jest niepożądane. Dlatego ciemne butelki są bezpieczniejszym wyborem, na który zazwyczaj decyduje się więcej osób. Szkło przeźroczyste może wyglądać bardzo interesująco i nadawać trunkowi ciekawy charakter. Decydując się na taki zakup należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce składowania gotowych butelek z piwem. 

Czy raz użytych butelek do piwa można użyć ponownie? 

Butelki dostępne w sklepie Tanie Szkło niezależnie od koloru i pojemności wykonane są ze szkła. Jest to materiał, który bez problemu może zostać ponownie wykorzystany. Butelki na piwo są wielokrotnego użytku, pod warunkiem, że nie powstaną na nich żadne wady ani większe zarysowania. Przed ich ponownym użyciem należy je dokładnie umyć i ponownie wyparzyć. 

Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej ekologiczne od przechowywania piwa w butelkach plastikowych, które mogą wchłonąć zapach alkoholu na stałe i się odbarwić, co znacznie utrudni ponowne ich użycie. Po dokładnym umyciu i wyparzeniu szklane butelki na piwo mogą zostać użyte również w zupełnie innym celu – na przykład jako wazon lub świecznik. Szkło nie wchłania zapachu, a wykonane z niego naczynia są wielorazowe i bardziej wytrzymałe niż ich alternatywna, plastikowa wersja.

Butelki na piwo hurt – gdzie przechowywać butelki z piwem? 

Odpowiednie zadbanie o piwo nie kończy się jedynie na jego rozlaniu do butelek, a przynajmniej nie powinna u nikogo, komu zależy na dobrej jakości trunku. Jego przechowywanie jest równie ważną kwestią, która ma ogromny wpływ na późniejszy smak, zapach i kolor piwa.

Czynniki, które wpływają na piwo zarówno domowej produkcji, jak i kupowane w sklepach to na przykład temperatura, światło i sposób, w jaki ułożone zostały butelki. Wybierając odpowiednie miejsce na ulokowanie trunku należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwie kwestie.

Pierwszą z nich jest temperatura panującą w pomieszczeniu. Jak łatwo się można domyślić, piwo nie przepada za upałami. Zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu wpływa na nagrzewanie się napoju, które w wyniku tego procesu znacznie traci na walorach smakowych i szybciej się starzeje. Najlepszą opcją jest przechowywanie trunku w temperaturze pokojowej, która nie powinna spadać poniżej 2˚C, ale również nie przekraczać 16˚C.

Drugim czynnikiem mającym ogromny wpływ na jakość przechowywanego piwa jest poziom naświetlenia butelek. Tak jak w przypadku innych rodzajów alkoholi, tak również i w tym butelki nie powinny stać w miejscu bardzo oświetlonym. Padające promienie słoneczne powodują rozpad alokwasów, które są substancjami pochodzącymi od chmielu. Najlepszym wyborem będzie umieszczenie butelek z piwem w piwnicy lub w zaciemnionym barku. Dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi zapewnia ciemne szkło w butelkach. 

Ile może stać piwo w butelce? 

Odpowiedź na pytanie, ile może stać piwo w butelce, z pewnością ucieszy wielu domowych producentów. W teorii piwo w szklanej butelce, dobrze zakonserwowane i przechowywane w odpowiednich warunkach może stać nawet kilka lat. Oczywiście, aby tak się stało, na etapie produkcji i rozlewu nie może dojść do żadnego skażenia.

Choć informacja ta z pewnością brzmi pozytywnie, to w rzeczywistości przechowywanie piwa przez kilka lat ma pewne mankamenty. Pierwszym z nich jest utlenienie się trunku. Być może podczas kilku lat magazynowania alkoholu on się nie zepsuje, jednak z dużym prawdopodobieństwem się utleni, co wpłynie na pogorszenie się jego walorów smakowych i zapachowych. Tego procesu nie można zatrzymać, a jedynie nieco go spowolnić. 

Można to zrobić zachowując specjalną ostrożność podczas rozlewania piwa i nie doprowadzić do nadmiernego natlenienia go. Nie można w pełni uniknąć natlenienia, lecz im jego ilość będzie mniejsza, tym lepiej dla piwa. Na prędkość utleniania się piwa wpływ ma również temperatura i warunki jego przechowywania. Niektórzy producenci celowo wywołują utlenienie się trunku, ponieważ zmienia ono smak, na taki którego pożądają. Dotyczy to przede wszystkim piw ciemnych i tych charakteryzujących się większą ilością alkoholu. 

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Słoiki, Butelki, butelki monopolowe, butelki na nalewki, butelki na soki, butelki na wino, butelki na brandy, koniak, whyski, butelki na oliwe, butelki na sosy, butelki na zakwas, Nakrętki na słoiki.