• Butelka 1000ml LIEH – zgrzewka 8 szt

  26.00 

 • Butelka 200ml monopolowa – zgrzewka 10 sztuk

  16.00 

 • Butelka 300ml kropla RADKA – zgrzewka 10 sztuk

  14.50 

 • Butelka 350ml Piersiówka – zgrzewka 12 sztuk

  48.00 

 • Butelka 500 ml monopol – zgrzewka 10 sztuk

  23.00 

 • Butelka 500ml FALA – zgrzewka 10 sztuk

  36.00 

 • Butelka 500ml FUTURA na korek – zgrzewka 10 sztuk

  33.50 

 • Butelka 500ml GUALA z dozownikiem – zgrzewka 10 sztuk

  47.50 

 • Butelka 500ml VENUS – zgrzewka 10 sztuk

  34.00 

 • Butelka 700ml monopol – zgrzewka 10 sztuk

  26.00 

 • Butelka 700ml RADKA zielona – zgrzewka 8 sztuk

  14.80 

 • Butelka KRACHLA 500ml kapsel mechaniczny – zgrzewka 10szt

  55.00 

Butelki monopolowe

Domowe wyroby alkoholowe to dobry pomysł na stworzenie nietuzinkowych trunków o ciekawych smakach i aromatach. Pasjonaci własnoręcznie wytwarzanych bimbrów, piw, wódek wiedzą, że smak alkoholu w dużej mierze zależy od tego, jak będzie on przechowywany. Po zlaniu trunku do butelki zaczynają w niej bowiem zachodzić rozmaite procesy, od których zależy finalny smak alkoholu. Butelki monopolowe to niedrogi, a jednocześnie bardzo dobry sposób przechowywania domowych wyrobów alkoholowych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz butelki klasyczne, w różnych pojemnościach, a także bardziej ozdobne, które sprawdzą się jako prezent albo ozdoba domowego barku. Zapraszamy!

Szklane butelki – najlepsze opakowanie na domowy alkohol

Szkło to naturalny surowiec, który jest najlepszym opakowaniem zarówno dla alkoholi, jak i dżemów i przetworów. Przede wszystkim, jest bezpieczny dla żywności, ponieważ nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami. Po drugie nie chłonie zapachów, dlatego szklane butelki mogą być używane wielokrotnie. Szklane opakowania się również szczelne, co jest szczególnie istotne w procesie robienia alkoholu. 

Nie ma co ukrywać, że wybór szkła jest także rozwiązaniem ekonomicznym. Raz kupiona butelka, może służyć przez wiele lat. Szkło jest odporne na wysoką temperaturę, zatem można bez problemu butelki wyparzać i korzystać z nich ponownie. To aspekt ważny szczególnie obecnie, gdy nacisk na dbanie o środowisko naturalne i ekologię jest tak duży.

Poza oczywistą funkcją butelek monopolowych, jaką jest przechowywanie alkoholu, można je stosować także do innych celów. Mogą one służyć za pojemnik na sok, syrop lub inne przetwory (buteleczki szklane 100 ml i większe) albo butelki dekoracyjne – np. zastąpić wazon na jeden duży kwiat albo świecznik na podłużną świecę.

Butelki monopolowe – jak dobrać je do rodzaju trunku?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne rodzaje butelek monopolowych, różniące się przede wszystkim pojemnością, ale i kształtem. Oferujemy butelki o pojemnościach od 100 ml do 700 ml. Dobierając butelkę należy kierować się nie tylko jej wyglądem, choć to oczywiście też ważne, ale także odpowiednimi parametrami.

Piwo, cydr i musujące wino powinny być przechowywane w butelkach z grubego, wzmocnionego szkła odpornego na ciśnienie wywołane nasyceniem dwutlenkiem węgla. Aby uniknąć wybuchu trunku należy musujące wina i piwo wlewać do butelek piwowarskich. Butelki na wino muszą mieć dłuższą szyjkę, ponieważ tylko wtedy da się je zamknąć korkiem. Wódka czy bimber mogą być przechowywane w najzwyklejszej butelce monopolowej

Niektóre trunki powinny bezwzględnie unikać światła słonecznego, które może spowodować zmianę barwy alkoholu i pogorszenie jego smaku. Butelki bezbarwne są dobrym rozwiązaniem w przypadku destylatu lub wódki smakowej albo wówczas, gdy będziesz je przechowywać w ciemnej piwnicy. Do win przeznaczonych do długotrwałego leżakowania, piwa, niektórych nalewek i miodu pitnego obowiązkowo użyj butelek ciemnych: zielonych lub brązowych. W naszej ofercie znajdziesz zarówno butelki transparentne, jak i z ciemnego szkła.

Domowy alkohol w ładnej butelce – pomysł na prezent

Wręczanie alkoholu w prezencie najczęściej jest w bardzo dobrym tonie i sprawdza się przy większości okazji. Podarunek w postaci dobrej whisky czy wina świadczy o klasie obdarowującego i jego dobrym guście. Alkohol to także prezent idealny wtedy, gdy nie chcesz dawać bardziej osobistego prezentu albo gdy nie znasz dobrze osoby obdarowywanej. Butelkę dobrego trunku można z łatwością kupić w sklepie, ale dużą większą radość sprawisz jubilatowi dając mu alkohol przygotowany własnoręcznie! To także doskonała opcja na prezent świąteczny – idąc do znajomych czy rodziny na świąteczny obiad lub kolację weź ze sobą butelkę nalewki czy domowej wódki, z pewnością będzie chętnie pita! 

Najważniejszy w alkoholu jest oczywiście jego smak, ale sposób zapakowania – szczególnie, jeśli ma to być prezent – jest równie istotny. Jeśli planujesz wręczyć kilka buteleczek swojego winiaka, bimbru czy wódki znajomym, pomyśl o tym już na etapie rozlewania go do butelek. Nawet jeżeli większość trunku wlewasz do najzwyklejszych butelek monopolowych, kup kilka bardziej efektownych – właśnie po to, by móc komuś je sprezentować. Estetyczne i ładnie wykonane butelki z pewnością znajdziesz w naszym sklepie. Druga kwestia to etykieta – warto na niej umieścić nazwę trunku i datę rozlania. Gotowe etykiety możesz zamówić z internetu albo przygotować własnoręcznie. Jeśli robisz różne alkohole, fajnie będą na nich wyglądać etykiety dedykowane każdemu osobno, ale w takim samym stylu. Możesz także zadbać o ozdobienie zakrętki albo korka. W naszej ofercie znajdziesz również takie akcesoria. Żeby przykryć metalowe zamknięcie, możesz nałożyć na nie kolorowy materiał przytrzymany gumką recepturką – taki sposób dekoracji pasuje szczególnie domowym nalewkom.

Małe butelki na alkohol – do czego można ich użyć?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz butelki monopolowe o różnych pojemnościach – w tym także te niewielkie – 100 i 200 ml. Do czego można ich użyć? Rozlewanie wielu litrów wódki czy bimbru do takich buteleczek jest męczące i właściwie niepotrzebne, natomiast zawsze warto chociaż kilka takich przygotować. Sprawdzą się na przykład wtedy, gdy chcesz komuś dać swój alkohol na spróbowanie, ale niekoniecznie masz go tyle, by rozdawać butelki półlitrowe. Taka niewielka buteleczka nalewki to również fajny dodatek do prezentu, np. do świątecznego kosza ze smakołykami. A może jedziesz na kulig i potrzebujesz wiśniowej nalewki na rozgrzewkę? Mała butelka monopolowa będzie idealna!

Gdzie kupisz najlepsze szklane butelki na alkohol?

Butelki w różnych kształtach, kolorach i pojemnościach znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Warto u nas kupić, ponieważ gwarantujemy nie tylko jakość, ale i bardzo przyjazną cenę! Wysyłamy zamówienia w ciągu 48 godzin, żebyś jak najszybciej mógł cieszyć się zamówionymi produktami. Specjalizujemy się w sprzedaży szkła, dlatego zamówienia pakujemy bezpiecznie, by nie uszkodziły się w trakcie transportu. W naszej ofercie znajdują się nie tylko butelki, ale też różnego rodzaju słoiki, zakrętki i inne szklane opakowania. Możesz więc u nas zrobić kompleksowe zamówienie akcesoriów do kuchni.

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Butelki, Słoiki, butelki na nalewki, butelki na soki, butelki na wino, butelki na piwo, butelki na brandy, koniak, whyski, butelki na oliwe, butelki na sosy, butelki na zakwas, Nakrętki na słoiki.