• Słoik 300ml AMFORA – zgrzewka 16 sztuk

  32.00 

 • Słoik 314 ml ORIAN + wieczko fi63 zgrzewka 10 szt

  25.00 

 • Słoik AMFORA 212 ml zgrzewka 10 szt fi63

  14.00 

 • Słoik AMFORA 550ml zgrzewka 8szt fi 82

  20.00 

Słoiki ozdobne

Przechowywanie i magazynowanie żywności nie musi być nudne. Obecnie coraz więcej osób przykłada wagę do tego, w jaki sposób produkty spożywcze są przechowywane w kuchni i spiżarni. Słoiki ozdobne ze sklepu Tanie Szkło doskonale sprawdzą się w tej roli. Ze względu na nieszablonowe kształty, kolory i szeroki wachlarz dostępnych pojemności mogą być stosowane w przeróżnych sytuacjach. Nadają kuchni i spiżarni bardziej interesujący i estetyczny wygląd, a oprócz tego, zapewniają żywności niezbędną ochronę. 

Słoiczki ozdobne – zastosowanie

Szklane pojemniki na przechowywanie mają w każdym domu naprawdę szerokie zastosowanie. Ze względu na trwałość materiału z jakiego są wyprodukowane i łatwość jego czyszczenia mogą być wielokrotnie stosowane podczas różnych czynności. W jakich sytuacjach sprawdzą się słoiczki ozdobne?

 • Na domowe przetwory – to najprostsza opcja, do której bezsprzecznie przydadzą się słoiki. Oczywiście, równie dobrze swoją funkcję spełnią klasyczne i proste naczynia, jednak decydując się na zakup słoiczków ozdobnych ze sklepu Tanie Szkło oprócz funkcji zabezpieczenia żywności zyskujesz również przedmiot, który podwyższa walory estetyczne danego pomieszczenia. 
 • Na produkty suche – kupowana w sklepach żywność sucha, taka jak na przykład ryż, cukier i mąka sprzedawana jest zazwyczaj w papierowych kartonach lub torbach. Nie jest to zabezpieczenie charakteryzujące się wysoką wytrzymałością. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest przesypanie tych produktów do bardziej stabilnych opakowań, którymi są słoiki ozdobne. Nie tylko znacznie lepiej ochronią żywność przed na przykład molami spożywczymi, to również wyglądają bardziej estetycznie.
 • Na inne produkty niż żywność – słoik to naczynie, które wcale nie musi być używane jedynie do przechowywania żywności. Dzięki nim można posegregować również guziki, koraliki, gumki i wiele innych przedmiotów. Należy jedynie zastanowić się nad potrzebną pojemnością. Szklane ozdobne słoiczki to również przydatne elementy łazienki, w których można umieścić na przykład domowej roboty maseczkę do twarzy lub przelać płyn do kąpieli, żeby prezentował się bardziej estetycznie. 

Słoiki ozdobne – element obowiązkowy każdej kuchni

W słoikach ozdobnych można przechowywać absolutnie każdy rodzaj żywności. Dobrze chronią jedzenie przed owadami i wysychaniem. Izolują również zapach, dlatego po umieszczeniu w nich żywności, a następnie wstawieniu do lodówki nie ma obaw, że przesiąknie ona jakimś aromatem. 

Słoik ozdobny może występować w różnych kształtach i pojemnościach. Jedną z częściej wykorzystywanych propozycji jest przechowywanie w nich przypraw. Do tego zadania należy wybrać słoiczki o mniejszej pojemności. Papierowe torebki z przyprawami, które wrzucone zostały do szuflady nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale również trudno jest wśród nich cokolwiek odnaleźć. 

Praktycznym rozwiązaniem tego problemu jest przesypanie przypraw do słoiczków i odpowiednie ich opisanie. Wygląda to o wiele bardziej estetycznie i łatwiej jest odnaleźć poszukiwany dodatek. W wielu sklepach dostępne są niewielkich rozmiarów półeczki, na których można ustawić przygotowane małe pojemniki. 

Słoiki ozdobne na przetwory

Podczas produkcji domowych przetworów najwięcej uwagi poświęca się oczywiście ich walorom smakowym. Jednak przechowywanie przygotowanej wcześniej żywności jest również bardzo ważnym elementem. 

Domowe konfitury powinny być przechowywane w szklanych, zamykanym szczelnie pojemnikach. Te czynniki znacznie przedłużą ich okres zdatności do spożycia, ponieważ wtedy przetwory można poddać procesowi pasteryzacji. Słoiki ozdobne na przetwory to dobre rozwiązanie do przechowywania mniejszych ilości domowych konfitur i grzybków. Wybranie bardziej eleganckiego opakowania już podczas procesu pasteryzacji lub kiszenia pozwoli w późniejszym czasie jedynie na wyjęcie słoika ze spiżarni i postawienie go na stół, bez konieczności przekładania żywności do innego, bardziej estetycznego naczynia.

Przetwory umieszczone w ozdobnych słoikach to również świetna propozycja na prezent. Nie tylko jest to domowy wyrób, który z pewnością doceni obdarowany ze względu na walory smakowe, ale umieszczony w ozdobnym słoiczku ucieszy również oko. 

Słoiki ozdobne zamiast szklanek

Słoiki ozdobne mają naprawdę szerokie zastosowanie, co potwierdza utrzymująca się od kilku lat moda podawania w nich koktajli. Nie jest to jedynie wymysł praktykowany w niektórych domach, ale również w barach i restauracjach. 

Słoiki dostępne w naszym sklepie doskonale sprawdzą się w roli naczynia kuchennego do serwowania mrożonej kawy, drinków i różnego rodzaju innych napojów. To rozwiązanie prezentuje się nowocześnie i zaskakująco. Jednocześnie w każdej chwili można użyć słoika ozdobnego do produkcji przetworów lub przechowania żywności.  Lepiej jednak unikać podawania gorących napojów w słoikach, ze względu na brak uchwytu. Trudno jest utrzymać takie naczynie w dłoniach, bez ryzyka poparzenia się. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem są napoje zimne lub o temperaturze pokojowej. 

Słoiki ozdobne, których przeznaczeniem będzie przechowywanie koktajli można dodatkowo ozdobić, przewiązując na górze wstążkę lub umieszczając w nich papierowe słomki. 

Jak opisać słoiki ozdobne? 

Aby nie pomylić się w identyfikacji zawartości, która umieszczona została w słoiku, co możliwe jest na przykład w przypadku mąki i mąki ziemniaczanej, soli i cukru, można kupić lub własnoręcznie przygotować estetyczne etykiety. Najlepszą opcją jest wypisanie karteczek i przyklejenie ich przy pomocy taśmy do wieczka słoika lub na jego przodzie. Użycie kleju również powinno spełnić swoją funkcję, jednak znacznie trudniej jest go usunąć, przez co zmiana etykiety po opróżnieniu słoika może być znacznie utrudniona. 

Słoiki ozdobne w sklepie Tanie Szkło 

Produkty oferowane przez sklep Tanie Szkło charakteryzują się wysoką wytrzymałością i jakością. Dedykowane są przechowywaniu żywności, co potwierdzają posiadane przez nie atesty. Mogą być wykorzystywane w wielu celach. W naszym asortymencie można znaleźć słoiczki o różnej pojemności. Bardziej fantazyjne kształty sprawdzą się doskonale w kuchni, w której będą stanowiły również element dekoracyjny. 

Sprawdź też inne nasze produkty z kategorii: Słoiki, słoiki na przyprawy, słoiki na desery, słoiki na przetwory, słoiki na miód, słoiki na żywność, słoiki do kiszenia,Słoiki małe, Słoiki duże, słoiki na dżem, słoiki na kimchi, słoiki na kiszonki, słoiki na makaron, słoiki na mięso, słoiki na ogórki, słoiki na płatki, słoiki na powidła, słoiki na susz, słoiki na zakwas, słoiki na zioła, słoiki na zupę, słoiki prezentowe, Butelki.